top of page

Kuo skiriasi psichologas, psichiatras ir psichoterapeutas?


Nesusidūrus iš pradžių painu atskirti kuo skiriasi psichologas, psichiatras nuo psichoterapeuto? Visi “psi”- reiškia, kad dirba su psichika. Graikiška raidė Ψ (psi) yra asocijuojama su psichologijos mokslu.

Trumpai ir aiškiai aprašau, kokį išsilavinimą turi psichologas, psichiatras ir psichoterapeutas bei jų darbo specifiką.human eye
Nuotrauka iš unsplash.com


Pagal įgytą specialybę išskiriamas psichologas, psichiatras, psichoterapeutas:

Psichologas – tai psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro studijas universitete baigęs asmuo.

Psichologija yra mokslas apie protą ir elgesį. Tai didžiulės apimties akademinė disciplina. Psichologai siekia suprasti atsirandančias smegenų savybes, susiejant discipliną su neuromokslu. Kaip socialiniai mokslininkai, psichologai siekia suprasti individų ir grupių elgesį. Psichologijos bakalauro studijos yra bendros apie smegenų veiklą, žmonių ir gyvūnų elgesį. Psichologijos magistro studijos yra specializuotos, suteikiančios siauresnės psichologijos srities gilesnių žinių. Tai gali būti klinikinė psichologija, sveikatos psichologija, edukacinė psichologija, organizacinė psichologija, teisės psichologija ir kt. Priklausomai nuo baigtos magistro studijų programos, psichologai turi konkrečią specializaciją: klinikinis psichologas, sveikatos psichologas ir t.t.

Psichiatras – tai medicinos studijas ir psichiatrijos rezidentūrą baigęs gydytojas.

Jis gali įvertinti paciento psichikos būseną, diagnozuoti psichikos sutrikimus, sudaryti gydymo programą, paskirti vaistus psichikos sutrikimams gydyti.

Psichoterapeutas – tai psichologas, gydytojas ar kitas specialistas, kuris po aukštojo mokslo studijų pabaigė 3-5 metus trunkančias psichoterapijos studijas.

Psichoterapija yra gydymas žodžiu, remiantis asmeniniu santykiu bei psichoterapinėmis žiniomis. Psichoterapija siekiama pagerinti asmens savijautą ir psichinę sveikatą, išspręsti ar sušvelninti varginantį elgesį, peržiūrėti įsitikinimus, įsisąmoninti mintis ar emocijas, gerinti santykius ir socialinius įgūdžius. Sukurta daugybė psichoterapijos rūšių individualiems suaugusiems, šeimoms, vaikams ir paaugliams, žmonių grupėms. Psichoterapijos studijos turi keletą skirtingų krypčių: psichodinaminė, kognityvinė- elgesio, egzistencinė, geštaltinė ir k.t. , kurios remiasi šiek tiek skirtingais požiūrio kampais ir metodais.


Ir galų gale, sveikimas vyksta per santykį, todėl kviečiu rinktis specialistą pagal savo intuiciją.

8 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page