top of page

Prisiruošimas lankyti psichoterapiją. Asmeninis pasidalinimasKada žmonės prisiruošia pradėti lankyti psichoterapiją?


Kai jau būna blogai ir supranti, jog pats nesusitvarkysi. Ir savo aplinkinių bei draugų nesinori varginti tom pačiom problemom. O galbūt jie nežino kaip jums gali padėti?

Turbūt tai dažniausia priežastis kreiptis pagalbos pas psichoterapeutą. Tačiau ji ne viena.


Galima nuspręsti lankyti psichoterapiją savo sąmoningumui kelti, geriau save pažinti, tobulėti ir augti kaip asmenybe. Lengva pasakyti, tačiau sunku padaryti. Aš pati dar tik pradėjus dirbti po studijų labai norėjau pradėti lankyti psichoterapiją dėl savęs pažinimo. Skaičiau knygas, domėjausi psichoterapeutais. Tačiau vis nedrįsau. Vienas dalykas, kad nežinojau pas kurį eiti. Man atrodė didelis darbas išsiaiškinti visas psichoterapijos kryptis ir nuspręsti, kuri man tiktų labiausiai. Turėjau sau pasižadėjimą, kad kai uždirbsiu x pinigų sumą, tai galėsiu sau leisti pinigus dėl savęs, dėl tobulėjimo ir augimo. Būnant jaunai man psichoterapija neatrodė prioritetų sąraše.


Ir į psichoterapiją nuėjau kai man buvo blogai (cha, pirmoji priežastis). Tuo metu auginau vaiką, pinigų turėjau mažiausiai. Psichoterapija man padėjo, labai padėjo. Neįsivaizduoju koks galėtų būti mano gyvenimas, jeigu nebūčiau nuėjus į psichoterapiją. Ji netgi pakeitė mano gyvenimą- nusprendžiau pati tapti psichoterapeute. Aš taip užsikabinau "dirbti" psichoterapijos kabinete, kad traukiau vieną temą po kitos norėdama į viską įsigilinti ir išspręsti. Beveik kiekvieną kartą išėjus iš psichoterapijos kabineto išsinešdavau vertingų pamąstymų, žinių, naują patirtį. Tik vėliau pavargau ir prisisotinau. Visko juk neišspręsi, atsipalaidavau ir pradėjau mėgautis pertraukomis ir tobulėti neskubėdama.


Nors jau dabar pati dirbu su klientais ir padedu geriau save suprasti, įsisąmoninti savo elgesį, jausmus, poreikius, pati darau tą patį. Savo darbą aptarinėju su supervizoriumi, kuris padeda man pamatyti savo šešėlį arba aklas vietas. Lankausi asmeninėje psichoterapijoje mokindamasi iš labiau patyrusio psichoterapeuto bei siekdama sąmoningumo savo gyvenime.


Vasarą, kaip ir daugelis, atostogavau ir padariau pertrauką savo darbuose bei psichoterapijoje. Artėjant rudeniui susimąsčiau, ar noriu tęsti darbą su tuo pačiu psichoterapeutu. Ar iš viso noriu dabar lankyti psichoterapiją šiuo metu? Kokius klausimus norėčiau spręsti, kur norėčiau tobulėti? Ir manyje sukosi įvairūs jausmai ir pamąstymai.

Viena mano dalis sakė, kad esu užmezgusi gerą kontaktą su savo psichoterapeutu, grįžus galėčiau iš karto atsiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Man įdomu, ko aš nematau. Naudinga su kitu žmogumi pasitikrinti, nelikti užsidarius tik savo pasaulyje savaip suvokiant situaciją. Jau patirdama kokį nors sunkumą, galvodavau, kad apie jį galėčiau pakalbėti, pradirbti. Pradėjau sudarinėti sąrašą temų, kuriomis noriu dirbti.

O kita dalis sakė, kad tingiu. Juk vasarą buvo taip gerai- šildžiausi, maudžiausi. Gal net labiausiai šią dalį palaikė mano požiūris rimtai žiūrėti į psichoterapiją: pasiruošti, apgalvoti, išsikelti sau tikslus, norus ir rimtai imtis darbo. Skamba sudėtingai, reikalauja pastangų.

Ir dar atsirado trečia dalis, kurią galima drąsiai vadinti kritiku. Kritikas mojo smaližiumi sakydamas:

- Niu niu niu, negalima tingėti.

Štai jau trys dalys, kurios visos gyvena manyje, konkuruodamos savo dėmesio. Štai jau ir tema, kuria galima kalbėtis, norint geriau save suprasti. Išklausius ir susipažinus su visomis dalimis, atsiranda pasirinkimo laisvė. Aš galiu sąmoningai nuspręsti, kuriai kada ir kiek leisiu pasireikšti.


Parašau savo psichoterapeutui. Juk prasideda naujieji mokslo metai. Metas vėl mokytis, augti ir tobulėti. Šį kartą geriau pažinsiu savo dalį, kuri nori dirbti sunkiai, atsakingai. Gal šios dalies nereikia visose gyvenimo situacijose?


Ir iš tiesų iš savo patirties galiu pasidalinti, kad ne taip lengva ryžtis eiti į terapiją. Kol bėda neprispaudžia ant menčių, lengva nukelti šį žingsnį.


Kviečiu ir Jus į psichoterapiją. Kai sunku arba kai norisi kažko daugiau.


P.S. Nuotrauka iš unsplash.com ta proga, kad nupirkau kreidučių į psichoterapijos kabinetą. :)109 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page