top of page

M. B. Rosenberg “Nesmurtinis bendravimas. Gyvenimo kalba” knygos apžvalga

Prieš 5-8 metus į youtube buvo įkeltos Marshall B. Rosenbergo paskaitos apie nesmurtinį bendravimą. Galima buvo išmokti kaip bendrauti išsakant savo poreikius, išreiškiant savo jausmus neatstumiant ir neįskaudinant kito žmogaus. Man asmeniškai buvo naudinga. Ir dabar galite peržiūrėti jo seminarus:


Ir visai neseniai (2021 metais) į lietuvių kalbą buvo išleista M. B. Rosenberg knyga “Nesmurtinis bendravimas. Gyvenimo kalba”. Pasaulyje parduota apie 5 mln. egzempliorių, išversta į 35 kalbas. Toks populiarumas liudija, kad pristatomos įdėjos lengvai perprantamos, adaptuojamos ir palengvina santykius su aplinkiniais.





Autorius vaikystėje pats buvo skriaudžiamas kitų vaikų, iš jo juokėsi dėl pavardės, smerkė kaip žydą. Anksti susidomėjęs apie smurtą kalboje, šiai temai paskyrė didžiąją savo gyvenimo dalį. Nors buvau peržiūrėjusi visus video filmukus, kuriuos galėjau rasti youtube, tačiau vis tiek įsigijau knygą. Įsigijusi padėjau į lentyną, nes skaičiau kitomis temomis. Ir prisiminus ir parekomendavus klientams jo video, nusprendžiau pavartyti jo knygą. Džiaugiuosi galėdama turėjo jo knygą savo rankose. Man patinka, kai vienoje vietoje sudėta visa esmė. Ir knygoje yra įvadas ir paaiškinamos priežastys, kodėl verta mokytis nesmurtinio bendravimo. Joje daug pavyzdžių ir net kvietimo pačiam įvertinti, kuris sakinys yra be smurto, o kuris su. Tokiu būdu gilinantis į sakinių struktūras galima įsidėmėti, išmokti ir suprasti logiką.

Knygoje išskiriamos nuoseklios dalys apie požiūrius, kurie blokuoja gailestingą bendravimą (taip galima vadinti nesmurtinį bendravimą), poreikių ir jausmų atpažinimo ir reiškimo būdus, apie savęs priėmimą, pykčio reiškimo būdus ir dar daug ką.

Nesmurtinis bendravimas gali padėti kurti ar net atstatyti sunkius santykius. Tai kelias į laimę ir sėkmę. Galite praktikuoti patys net jeigu aplinkui niekas nepraktikuoja. Sunkiau, bet įmanoma. Aplinka paskui natūraliai perima būdus ir auga kartu su tavimi. Iš esmės, tai žinios, kurios aptariamos psichoterapijos kabinete ir prie kurių grįžtama ir grįžtama tyrinėjant vis skirtingas gyvenimo situacijas. Psichoterapeutas mokina atpažinti savo poreikius po slypinčiais jausmais, prisiimti atsakomybę, vertinti ir gerbti savo poreikius. Man patiko kaip knygoje yra aprašomas procesas kuomet žmogus nustumdamas savo poreikius nuo savęs, juos ignoruodamas supranta, kad toks būdas niekur neveda, pradeda juos reikšti neatsižvelgdamas į kitus. Šis etapas vadinamas bjauriuoju etapu. Kurį perėjau ir aš. Smagu buvo pamatyti patvirtinimą, kad tai natūrali mokymosi eiga. O tik paskui pereinama į nesmurtinį bendravimą, kurio metu pasakai apie save ir nepamiršti kito. Rekomenduoju visiems, kurie domisi augimu, nori pokyčių savo gyvenime. Ir šios žinios gali sutaupyti daug sesijų psichoterapijos kabinete. Verta. 10 plunksnų iš 10. Garbė tokią knygą turėti savo bibliotekoje. #TAPTISavimi

934 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Komentarai


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page