top of page

Ką reiškia būti su tuo, kas yra?Jeigu ko nors noriu, ieškau noro patenkinimo. Įsitempiu. Sukuriu kančią. Ar galiu nieko nenorėti? Sunkiai.

Jeigu ko nors nenoriu, bandau atsikratyti. Dar stipriau įsitempiu. Sukuriu dar didesnę kančią nesutikdama, kad būtų tai, kas jau ir taip yra. Ar galiu nenorėti, kad ko nors nebūtų mano gyvenime? Sunkiai.

Ir tuo pačiu tomis akimirkomis, kai panyru į meditaciją, aš nieko nenoriu ir nieko nenoriu atsikratyti. Esu laiminga, rami, atsipalaidavusi būdama čia ir dabar. 


Jeigu meditacija suvokiama kaip proto nuraminimas, minčių sustabdymas ir buvimas tyloje, tada visą laiką tame nebūsi.  Tai yra pastanga kreipti dėmesį į kvėpavimą, nesekti minčių. Ir tikrai gyvenimas sustoja. Galima pailsėti, pasikrauti jėgų. Tačiau juk vėl grįžti į gyvenimą.

O gal galima medituoti kiekvieną gyvenimo akimirką?  

Medituodama stebiu viską, kas patenka į mano dėmesį. Ir priimu viską. Nesipriešinu. Stebiu, kaip kyla jausmas. Kreipiu į jį dėmesį, jausmas stiprėja. Ateina mintys, stebiu jas nesekdama jų. Suvokiu savo poreikį. Jausmas atlikęs savo darbą pasitraukia. Tada mano dėmesį patraukia kažkas kitas- vėl stebiu. Sutinku, kad tai būtų. Ir dažniausiai stebint ir sutinkant su viskuo, kas yra, atsiranda ramybė, atsipalaidavimas, kurį laiką niekas nekyla. Paskui vėl viskas iš naujo. 

Ir iš šios patirties turbūt svarbiausia yra santykis su tuo, kas yra. Atsipalaidavimas ir mėgavimasis maloniomis ir nemaloniomis patirtimis. Ir tai galima bandyti atsinešti į kiekvieną gyvenimo akimirką.


Paradoksaliausias dalykas, kai mes nesutinkame su tuo, kas yra. Kai labai nenorime, kad būtų taip, kaip yra, įsitempiame, kenčiame nuo įsitempimo. Ir vis tiek tai yra. Niekur nedingsta nuo mūsų noro, kad taip nebūtų. Aišku, galime pašluoti po kilimu, apsimesti, kad nematome. Bet tai vis tiek yra. Savęs neapgausime. 

 Taigi nedidelę kainą reikia mokėti pabandant pajausti nemalonią patirtį. Priimant nemalonius dalykus, kurių nenorime savo gyvenime. Leidžiant jiems būti. Ir iš karto atsikratykite minties, kad priėmus, tuoj jie pasikeis. Tai nebus sutikimas. Tai bus bandymas pakeisti išmanesniu būdu. Reikia ugdytis viduje nuostatą, kad reikia priimti su sutikimu, kad tai gali būti ir visą gyvenimą. Tada tai pilnas priėmimas. Kai taip primame, kartais, o gal net dažnai, pasikeičia. 

Man pilnai gyventi reiškia pilnai patirti visas patirtis, kurios nutinka. Tai ir yra meditacija kiekvieną gyvenimo akimirką.


16 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentários


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page