top of page

Ką aš veikiu šioje žemėje?


Ieškant savo gyvenimo prasmės arba bandant suprasti, ką aš veikiu šioje žemėje, aš uždaviau sau šiuos klausimus:


Ką aš daryčiau, jeigu staiga gaučiau milijoną? 

Aš iš karto pagalvojau, kad tapčiau laisva. Nereikėtų rūpintis finansais. Pinigus investuočiau, kad gaučiau kasmėnesines pajamas. Būčiau užtikrinta iki gyvenimo pabaigos. Kaip smagu! Nereikia rūpintis pragyvenimu.


O taip, tada dar pakeliaučiau. Pamatyčiau pasaulio. Kiek ilgai?


O kas paskui? Ką norėčiau veikti toliau? Kaip norėčiau įprasminti savo buvimą čia, žemėje?


Aš noriu padėti žmonėms geriau save pažinti. Padėti tapti savimi.


Tada aš sau uždaviau kitą klausimą.


O ką aš daryčiau, jeigu staiga tapčiau neįgalus (i)? 

Ne koks gyvenimo scenarijus. Bet juk tai ne pabaiga. Pradžioje aišku, kad pykčiau, liūdėčiau. Paskui apsiprasčiau su pasikeitusiu gyvenimu. Ir galvočiau, ką galiu išspausti daugiausiai iš savo padėties.


Man ateina tas pats atsakymas- padėčiau žmonėms geriau save pažinti. Padėčiau tapti savimi. Su dar didesniu užsidegimu, nes tik tai ir galėčiau daryti.


Galvoje iškyla Arnold Beisser MD, kuris sukūrė Paradoksalią Pokyčių teoriją, 24 metų tapo suparalyžuotas ir visą likusį gyvenimą praleido invalido vežimėlyje. Jam tai nesutrukdė aktyviai gyventi- išleisti knygas, skaityti paskaitas universitetuose, vadovauti klinikai ir būti žinomu psichoterapeutu.


Man draugė uždavė dar vieną gerą klausimą:


Kokį darbą dirbtum jeigu už visus darbus mokėtų tiek pat?

Sąžininkai tyliai sau atsakiau - dirbčiau psichoterapeute.Ką daryčiau, jeigu staiga neturėčiau įsipareigojimų ir pareigų? 

Štai Suomijoje startavo eksperimentas su nedideliu gyventojų skaičiumi- skiriamos pragyvenimo pajamos. Turi iš ko pragyventi. Ar imsies kokio nors darbo net ir turėdamas pragyvenimo pajamas?


Galiu surasti kelią kaip nebūdama nei milijoniere, nei invalidė, su įsipareigojimais ir pareigomis tapti tuo, kuo turiu tapti. Tapti tuo, kuo noriu tapti. Tapti tuo, kas man yra skirta. Tapti tuo, kuo pasirenku tapti.

Valios ir atsakomybės prisiėmimas.


Kaip tu atsakai į šiuos klausimus? Galbūt atsakymai yra visiškai skirtingi. Neskubėk, pabūk su šiais klausimais. Juk daug žmonių perka loterijos bilietą tam, kad nors trumpai pasvajotų, jog pinigai išspręs jų visas problemas. Kam pirkti bilietą, jeigu jau dabar gali pasvajoti.


Rekomenduoju svajoti drąsiai ir savęs neriboti. Pabūti su svajonėmis.


Ir tada sau pasakyti: "Nereikia man milijono, nereikia man tapti neįgaliu, kad galėčiau daryti tai, ko labiausiai noriu"!

22 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page