top of page

Greg McKeeown knygos "Esencializmas. Disciplinuotas mažiau siekimas" apžvalga

Retas būdas peržvelgti knygą po keletos metų. Nutiko taip- nusprendžiau atlaisvinti savo knygų lentyną naujiems potyriams ir sukėliau knygas perleidimui į antras rankas. Įsigijo mano turimą knygą Greg McKeown "Esencializmas. Disciplinuotas mažiau siekimas". Man pagailo ją išsiųsti, todėl nusprendžiau dar kartą pavartyti ir peržiūrėti, ar aprašytos mintys, kurias skaičiau prieš porą metų, kažkaip atsispindi mano gyvenime. Kitaip sakant- ar knyga mane pakeitė?

Knygos pradžioje rašoma:

"Reikia nuolat stabtelėti ir savęs paklausti: "Ar tinkamai investuoju savo laiką?" Gyvenime yra žymiai daugiau veiklos ir galimybių, nei mes turime laiko ir jėgų į jas investuoti. Daugelis jų gali būti labai geros, tačiau dauguma yra nereikšmingos ir tik kelios yra labai svarbios. Esencialistas mokosi atskirti - filtruoti visas galimybes ir pasirinkti svarbiausias. Esencializmas neskatina padaryti kuo daugiau, jis skatina daryti tinkamus dalykus. Tačiau tai nereiškia dirbti mažiau. Esencializmas- išmintingiausias jūsų laiko ir energijos investavimas: pasiekti geriausių rezultatų, darant tik tai, kas svarbu."

Autorius atskleidžia šokiruojančią ir teisingą tiesą:


"Jeigu pats nenusistatysi gyvenime prioritetų, tai padarys kas nors kitas".


Jeigu dirbate, veikiate daug ir jaučiatės pavargę, nusivylę savo gyvenimu, ši knyga gali būti geras postūmis imtis pokyčių. Joje žingsnis po žingsnio aprašoma kaip atsirinkti svarbiausius dalykus, kaip pasakyti ne, kaip pradėti veikti ir mėgautis gyvenimu. Iš esmės, daryti tai, dėl ko atėjote į šią žemę, pasiekti gerų rezultatų ir būti laimingiems. Nustok save dalinti nesvarbiems dalykams.


Bevartydama knygą pamačiau, kad daug įgyvendinau dalykų. Tikrai dabar reguliariai svajoju, išsikeliu tikslus, išskiriu prioritetus, susiplanuoju darbus ir disciplinuotai jų siekiu. Taip pat palikdama erdvės spontaniškumui, žaidimui ir pokyčiams, kurie galbūt pasirodys dar geresni nei pradinis planas.


Ir peržvelgdama knygą atradau vieną mintį, ties kuria sustojau:


"Jeigu nėra aiškaus "taip", tuomet- tai aiškus "ne"."

Nesu dar tokia drąsi. Ir pagalvojus apie sprendimą, kurį turiu priimti ir kuriam turiu abejonių, linkstu į "taip" dėl kitų- nenuvilti, nenuliūdinti tokiu būdu paaukodama save. Verta susimąstyti ko aš iš tiesų noriu.


9 taškai iš 10, nes pritrūko dvasios (kitaip apibūdinti negaliu, toks tiesiog pojūtis).

60 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page