top of page

Darbo su sapnu metodas- eilėraščio kūrimas

Sudėtingumo lygis- 3 iš 5.


Mano sukurtas unikalus, niekur kitur negirdėtas darbo su sapnu metodas- eilėraščio parašymas pagal susapnuotą sapną. Kurdami eilėraštį pasineriame į panašią būseną kaip svajodami ar sapnuodami, todėl galime tiksliai išryškinti pačias svarbiausias vietas.


Eilėraščio kūrimo metodą sudaro šie žingsniai:

  1. Sapno prisiminimas

  2. Eilėraščio sukūrimas

  3. Sapno žinutės išskyrimas

1. Sapno prisiminimas


Prisiminkite sapną, kuris yra vertas eilėraščio. Tai gali būti kažkuo neįprastas, supainiotas arba ir visiškai elementarus. Prisimenu savo sapną:

Sapnavau kaip grįžtu traukiniu su vyru iš kelionės ir perone mes pasukame skirtingomis kryptimis. Jis nusprendžia su manim atsisveikinti ir pasuka mano pusėn. Matau du drugelius pakibusius ore priešais mane. Sapnas nutrūksta.


Nuotrauka iš unsplash.com


2. Eilėraščio sukūrimas


Pagal turėtą sapną sukurkite eilėraštį. Dabar madinga nerimuoti. Atsipalaiduokite ir leiskitės į kūrybą. Juk neturi būti tobulai ir galėsite niekam nerodyti. Mano eilėraštis atrodo taip:


Du drugeliai


Buvau kelionėje su tavim

Traukiniu keliavom namo

Perone ėjom kartu


Kai vienas į kitą atsisukę

Supratom

Be žodžių

Mums- į skirtingas puses


Tik tu pažvelgęs į mano akis

Nusprendei atsisveikinti

Ir pasukai pusėn manon


Mačiau kaip du drugeliai

Pakimba ore priešais mane

Nei atsisveikinau,

Nei susitikau.


Sapnas nutrūko.


3. Sapno žinutės išskyrimas


Iš savo eilėraščio išskirkite sapno žinutę- tai vietos, kur jus užkabina emociškai, yra neįprastos arba traukia pasigilinti giliau. Man eilėraščio dalis “Nei atsisveikinau, Nei susitikau” labiausiai patraukė dėmesį. Žaviuosi kaip gražiai sapne ir paskui eilėraščio eilutėse atsispindi mano būsena, kurioje esu kuris laikas užstrigusi. Nei atsisveikinu, nei susitinku. Parašius eilėraštį daug geriau įsisąmoninu savo situaciją. Šiuo atveju sapno žinutė gauta, tačiau darbas nebaigtas. Juk sprendimo nežinau kaip išeiti iš šio taško. Ar pasiryžti atsisveikinti, ar pavyks susitikti? Dirbant toliau su sapnu galima būtų naudoti Sapno pratęsimo metodą, pasitelkiant aktyviąją vaizduotę, arba Sapno įsikūnijio metodą, kuomet pati tapčiau vienu iš drugelių. Šiuo metu nesu tam pasiruošusi ir tai normalu- kai kurie procesai yra dideli ir gazdinantys, todėl reikia laiko ir pagalbos. Dirbdami su sapnais būkite sau švelnūs ir atlaidūs.

16 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page