top of page

Darbas su sapnu. Sapno iš skirtingų sapno elementų patyrimo metodas


Spinta. Nuotrauka iš unsplash.com

Sudėtingumo lygis- 3 iš 5.


Kada taikyti?

  • Kai norite greitai surasti sapno siunčiamą žinutę;

  • Kai nebijoje eksperimentuoti, žaisti, fantazuoti;

  • Kai galite įsijausti į kitus.

Šis metodas kilęs iš F. Perls geštaltinės psichoterapijos mokymo, kuriame akcentuojamas dabarties momentas ir patyrimas. Pasižiūrėkite kaip jis dirba su sapnais: https://www.youtube.com/watch?v=TFqhPe5DR98Sapno iš skirtingų sapno elementų patyrimo metodą sudaro šie žingsniai:

  1. Sapno papasakojimas

  2. Sapno papasakojimas esamuoju laiku

  3. Sapno elementų išskyrimas

  4. Sapno papasakojimas iš skirtingų sapno elementų pozicijos

  5. Sapno žinutės išskyrimas


1. Sapno papasakojimasKadangi F. Perlsas kvietė į patyrimą, todėl geriausiai sapną būtų pasakoti psichoterapeutui, draugui arba sau pačiam garsiai (galima ir prieš veidrodį). Galima ir rašyti, tačiau leiskite sau įsijausti į sapną.

Pasakoju savo sapną:

Sapnavau kaip atsikraustėm į naujai nusipirktą butą su visais daiktais, spintomis. Spintose aptikau rusų kalba parašytos literatūros, svogūnėlių, gėlių ir augalų sėklų. Spintos buvo pilnos istorijos, aš bandžiau tvarkyti, bet nesužinojus visos visumos nežinojau, ką daryti. Taigi daugiau buvau pasinėrusi į tyrinėjimą to, ką paliko buvę šeimininkai. Ir spintose buvo labai daug lobio. Visą naktį aš tyrinėjau ir tvarkiau.


2. Sapno papasakojimas esamuoju laikuDabar dar kartą papasakokite tą patį sapną, tik visur naudokite esamąjį laiką. Tai leidžia geriau įsijausti ir atgyti sapne. Tarsi sapnas vyktų dabar.

Pasakoju sapną esamuoju laiku:

Atsikraustau į naujai nusipirktą butą su visais daiktais, spintomis. Spintose aptinku rusų kalba parašytos literatūros, svogūnėlių, gėlių ir augalų sėklų. Spintos yra pilnos istorijos, aš bandau tvarkyti, bet nesužinojus visos visumos nežinau, ką daryti. Taigi daugiau esu pasinėrusi į tyrinėjimą to, ką paliko buvę šeimininkai. Ir spintose yra labai daug lobio. Visą naktį aš tyrinėju ir tvarkau.


3. Sapno elementų išskyrimas


Išskirkite sapno elementus. Visus: nuo veikėjų iki daiktų, gamtos procesų.


Išskyriu sapno elementus: butas, spintos, rusų kalba parašyta literatūra, svogūnėliai, gėlių ir augalų sėklos, buvę šeimininkai, lobis.


4. Sapno papasakojimas iš skirtingų sapno elementų pozicijos


Išsirinkite vieną iš sapno elementų ir pasasakokite tą patį sapną iš jos pozicijos. Pradėkite nuo svarbiausio veikėjo, o paskui pasirinkite netikėčiausią sapno elementą.


Pasakoju tą patį sapną iš buto pozicijos esamuoju laiku:

Aš esu butas. Esu senas ir turiu daug užgyventų istorijų, esu pilnas patyrimų ir esu tinkamas gyventi.


Pasakoju tą patį sapną iš spintos pozicijos esamuoju laiku:

Esu tamsiai ruda spinta, ne sovietinė, o užsienietiška. Retro. Ir talpinu savyje labai daug daiktų, tarp kurių yra vertingų ir nelabai. Aš apsaugau aplinką nuo daiktų pertekliaus, aš pasirūpinu švara visus talpindama savyje. Net ir gumbines šaknis talpinu savyje, nors jos skirtos sodinti ir žydėti. Manyje joms ne vieta. Gražias įdėjas, originalias turiu išleisti skleistis į pasaulį. Ir dar talpinu rusų kalbos literatūrą- spalvotą. Pati išmokau skaityti rusiškai. Pati. Pati išmoksiu dirbti su sapnais ir apie savo atradimus skleisiu žmonijai.


5. Sapno žinutės išskyrimasSapno žinutė iškyla pasakojant sapną esamuoju laiku iš savo ir iš kitų sapno elementų pozicijos. Iškirkite ją ir užsirašykite.

Net nepapasakojus istorijos iš visų sapno elementų pastebiu besikartojančią mintį, kad esu pilna istorijų, užgyventų minčių ir turiu jomis dalintis. Rusų kalbos literatūra man primena mano pačios užsispyrimą išmokti skaityti rusiškai, ką ir padariau. Tiesiog pasiėmiau abėcėlę ir pradėjau mokytis raidžių, o paskui bandžiau jas jungti. Šis prisiminimas man davė pasitikėjimo savimi dalinantis darbu apie sapnus. Šį sapną sapnavau 2021 metais.

53 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


Tapti savimi logo 2.png
bottom of page